wigor-targi.comwigor-targi.com

II Konferencja Dni Urody i Spa

II KONFERENCJA DNI URODY I SPA

Zapraszamy do udziału w wykładach, seminariach i warsztatach w ramach paneli ADEPT NA STARCIE i PROFESJONALISTA NA TOPIE. Wykłady prowadzone są przez specjalistów związanych z branżą wizażu i stylizacji, jak również ekspertów zajmujących się coachingiem, psychologią i marketingiem.

PANEL WYKŁADOWY

ADEPT NA STARCIE

SOBOTA, 20 KWIETNIA 2013

SALA KONFERENCYJNA A

11:00 – 11:45 Kolor w makijażu i repigmentacja pozabiegowa (Lidia Woźnica – Sokołowska)

Najważniejsze informacje na temat makijażu i repigmentacji pozabiegowej, przygotowane i zaprezentowane w atrakcyjnej dla początkujących formie. Uczestnicy dowiedzą się między innymi jakie są cechy barw, czym jest zasada komplementarności, repigmentacja i jej rodzaje, czym są przebarwienia i sposoby ich niwelowania a także jak istotny jest właściwy dobór barw jako podstawa do wykonania dobrego makijażu.

12:00 – 12:45 Zabiegi likwidujące cellulit w gabinetach dermatologii estetycznej (Aneta Machoń)

Cellulit jest zmorą milionów kobiet, które bardzo często poszukują pomocy w skutecznej walce z tym problemem właśnie w zakładach kosmetycznych oraz w ośrodkach medycyny estetycznej. Podczas wykładu będzie można zapoznać się z metodami efektywnego zwalczania cellulitu wykorzystywanymi w medycynie estetycznej. Uczestnicy dowiedzą się jak dostosować metody działania do stopnia problemu. Będą też mieli możliwość wzięcia udziału w prezentacji zabiegów wykonywanych profesjonalnym sprzętem.

13:00 – 14:30 Jak działa mózg Twojego klienta (Przemysław Humieniecki)

Właściciele firm czy wykonawcy usług często mają swoje przekonania odnośnie tego co jest najlepsze dla ich klientów - jak należy przedstawiać oferty, wykonywać usługi czy też jakich słów używać w rozmowie z klientem. Okazuje się, że te opinie bardzo często rozbiegają się z tym co każda z tych osób powinna zrobić, aby zadowolić klienta. Czy nie byłoby więc interesujące dowiedzieć się co to są za sposoby i jak działa mózg Twojego klienta, aby można było podjąć odpowiednie działania?
Podczas tego spotkania dowiesz się między innymi: jak klient postrzega produkt/usługę, jakie są strategie zmysłowe dokonywania zakupu, jak porozumiewać się językiem klienta oraz co przekazywać klientowi a czego nie.

14:30 – 15:30 Podział i działanie fal radiowych oraz ich wykorzystanie w medycynie estetycznej. (Ewa Desowska)

Wykład poświęcony tematyce fal radiowych oraz ich oddziaływania na skórę. Najważniejsze informacje dla na temat wykorzystania fal radiowych w kosmetyce przedstawione w przystępny dla początkujących sposób - oddziaływanie fal na poszczególne warstwy skóry, głębokość penetracji oraz możliwość łączenia innych zabiegów z zabiegami wykorzystującymi technologie radiofrekwencji, wskazania oraz przeciwwskazania do zabiegów.

15:30 – 16:45 Skuteczne programy wyszczuplające łączące ze sobą zabiegi w gabinecie, elementy dietetyki, suplementację i gimnastykę (Joanna Roszyk)

Wykład poświęcony tematyce działania i skuteczności różnych form wyszczuplania w gabinecie kosmetycznym. Uczestnicy będą mieli okazję zdobyć wiedzę na temat przebiegu większości terapii wyszczuplających, działania diet cud i efektu jo jo, przyczyn nieskuteczności wyszczuplania jednopłaszczyznowego, a także najskuteczniejszych metod i sposobów łączenia różnych terapii wyszczuplających w warunkach gabinetowych dla uzyskania satysfakcjonujących efektów.

16:45 – 18:00 Ciało moim domem: warsztat (Anna Staszek)

Prowadzony metodami aktywizującymi uczestników warsztat pozwoli na nabycie umiejętności komunikacji z własnym ciałem dzięki właściwemu odczytywaniu jego komunikatów, umożliwi zapoznanie się z podstawowymi technikami relaksu ciała i umysłu, a także uświadomi znaczenie relacji ciało – umysł (body – min) dla zdrowia i harmonii człowieka.    

NIEDZIELA, 21 KWIETNIA 2013

SALA KONFERENCYJNA A

12:00 – 12:55 Komórki macierzyste – sekret regeneracji skóry.(Iwona Wójcik)

Prelekcja wprowadza w tajniki jednego z najważniejszych trendów w regeneracji skóry – zastosowania komórek macierzystych. Wykład doświadczonego praktyka i szkoleniowca stanowi pigułkę najważniejszych informacji, przygotowaną specjalnie dla początkujących.

13:00 – 13:30 Rodzaje i sposoby wykorzystania główek treningowych (Krzysztof Wypych)

Główka treningowa jako narzędzie dydaktyczne do realizacji programu nauczania w klasach fryzjerskich. Przedstawienie rodzajów główek treningowych i możliwości ich wykorzystania w procesie dydaktycznym. Prezentacja technik strzyżenia damskiego na główce treningowej zarówno dla uczniów jako praktyczne zastosowanie główek w ćwiczeniu umiejętności praktycznych, jak i dla nauczyciela jako narzędzie do przygotowania ciekawych i efektywnych zajęć z zakresu strzyżenia.

13:45 – 14:30 Pielęgnacja od wewnątrz – jak wzmocnić efekty zabiegów w występujących syndromach i defektach związanych ze skórą, włosami i paznokciami (Joanna Roszyk)

Zewnętrzne zabiegi pielęgnacyjne często nie przynoszą spodziewanych skutków, gdyż nie zawsze jesteśmy świadomi znaczenia pielęgnacji wewnętrznej dla kondycji naszej skóry, włosów czy paznokci. Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się o przyczynach i skutkach defektów skórnych związanych z niedoborami składników odżywczych w całym organizmie. Ponadto, poznają skuteczne metody wspierania pielęgnacji gabinetowej i domowej poprzez terapię wewnętrzną wpływającą między innymi na poprawę jędrności  i elastyczności skóry, niwelowanie przebarwień, znoszenie stanów zapalnych i trądzikowych, minimalizacje tendencji do łuszczenia, podrażnień czy też chorób o podłożu drożdzakowym i grzybiczym skóry, włosów i paznokci.

14:45 – 15:30 Jestem tym, co jem- czyli jak odżywianie wpływa na ciało i samopoczucie (Maja Anuszkiewicz)

Kompilacja najważniejszych informacji na temat zdrowego odżywiana. Wykład obejmuje między innymi problematykę niedoborów pokarmowych i ich diagnozy na podstawie wyglądu i wywiadu z klientem oraz podstaw właściwej profilaktyki zdrowia – piramidy pokarmowej i ogólnych zaleceń dietetycznych. Uczestnicy będą mieli okazję do zwiększenia swojej wiedzy w zakresie suplementacji. Dowiedzą się również kiedy należy skierowac klienta do specjalisty – psychologa, dietetyka lub lekarza.

15:45 – 16:30 Leczenie stomatologiczne, jako dopełnienie zabiegów kosmetycznych twarzy (dr Rafał Pomianowski)

Prezentacja zwraca uwagę na możliwość estetycznej odbudowy zębów, poprawy ich kształtu czy koloru. Nacisk postawimy również aspekt profesjonalnego wybielania zębów lampą plazmową wraz z wskazaniami i przeciwwskazaniami dla tego typu zabiegu. Przedstawione zostaną przykłady pokryć zębów licówkami pełnoceramicznymi. Wyjaśnione również będą najczęściej nurtujące pytania zdaniem pacjentów, takie jak: Czy zabiegi wybielania i licowania zębów są bolesne, czy są czasochłonne?
 

PANEL WYKŁADOWY

PROFESJONALISTA NA TOPIE

SOBOTA, 20 KWIETNIA 2013

SALA KONFERENCYJNA B

11:00 – 12:30 Techniki skutecznej sprzedaży (Przemysław Humieniecki)

Kontakt z klientem i sprzedaż to najtrudniejsza praca, dlatego zazwyczaj jest tak dobrze opłacana. Niezależnie od tego jaką rolę pełnisz w firmie, zawsze chcesz kogoś do czegoś przekonać, innymi słowy - sprzedajesz swój punkt widzenia. Dlatego też, wykład prezentuje techniki sprzedaży, które ułatwiają codzienną pracę, mogą znacząco  zwiększyć przychód i skuteczność sprzedaży. Uczestnicy spotkania poznają metody usuwania obaw, które blokują klienta przed dokonaniem zakupu, dowiedzą się jak uzyskać maksymalne zadowolenie klientów z obsługi klienta za pomocą 5 prostych kroków oraz jak zwiększyć sprzedaż na każdej transakcji za pomocą zrozumiałych technik.
Dzięki temu zwiększysz szanse, że klienci będą wracali do Ciebie i polecali Cię innym!

12:40 – 13:40 Równowaga w naturze czyli organiczne życie (Katarzyna Anderka, Maja Rubiś, Grzegorz Fryźlewicz)

Prelekcja dedykowana profesjonalistom chcącym pogłębić swoją wiedzę w zakresie zagadnień związanych z  kosmetykami organicznymi, innowacyjną medycyną manualną oraz zdrowym odżywianiem.

13:50 – 15:00 Budowanie świadomej relacji z klientem: warsztat (Anna Staszek)

Aktywizujący warsztat, oparty o wykorzystanie praktycznych metod, pozwalający na poznanie podstawowej dynamiki relacji zawodowej. Uczestnicy dowiedzą się czym jest stres zawodowy, jakie są jego granice, jak można uniknąć wypalenia zawodowego (syndrom burn out) a także jak balans i równowaga wpływają na obsługę klienta. 
Praktyczne przykłady i liczne ćwiczenia umożliwiają zastosowanie proponowanych technik w bezpośrednim kontakcie  z klientem.

15:10 – 15:55 Nowe trendy w kosmetyce profesjonalnej: Kosmetyki naturalne i ekologiczne (Agnieszka Olejniczak)

Krótki wykład na temat trendów ekologicznych w kosmetyce profesjonalnej. Podczas spotkania zostaną poruszone najważniejsze zagadnienia z dziedziny kosmetyków naturalnych i ekologicznych: wymogi jakie powinny spełniać, korzyści płynące z ich stosowania, najważniejsze różnice w porównaniu z kosmetykami konwencjonalnymi oraz zasady jakimi należy się kierować podczas ich wyboru.

16:00 – 17:00 Lasery frakcyjne - podział i zastosowanie. (Ewa Desowska)

Opis działania laserów frakcyjnych oraz różnice wynikające z zastosowania lasera ablacyjnego i nieablacyjnego. Prezentacja mechanizmu działania laserów frakcyjnych na tkanki. Wskazania oraz przeciwwskazania do zabiegów laserem frakcyjnym.

17:00 – 18:00 Epilacja laserowa jako najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania owłosienia. (Ewa Desowska)

Przygotowany z myślą o profesjonalistach wykład poświęcony laserom diodowym, mechanizmom ich oddziaływania na włos, znaczeniu fototypu skóry podczas zabiegu. Ponadto, opisane zostaną wskazania i przeciwwskazania do zabiegów.

NIEDZIELA, 21 KWIETNIA 2013

SALA KONFERENCYJNA B

11:15 – 11:45 Rewitalizacja skóry za pomocą peelingu ziołowego – alternatywa dla peelingów chemicznych (Iwona Trzyna)

Pogłębiona analiza zagadnienia peelingu ziołowego. Profesjonalne porównanie peelingów chemicznych i peelingów ziołowych, ze wskazaniem na wady i zalety każdego z typów zabiegów, a także wskazania i przeciwwskazania do ich stosowania.

12:00 – 12:45 Aspekty psychologiczne i dietetyczne w odchudzaniu  (Maja Anuszkiewicz)

Prezentacja pogłębionych informacji dotyczących odchudzania z perspektywy biologicznej i psychologicznej. Uczestnicy dowiedzą się jak istotna jest właściwa współpraca profesjonalisty z lekarzem, dietetykiem i psychologiem, poznają również podstawy fachowego doradztwa psychologicznego wobec klienta i rozpoznawania automatycznych negatywnych myśli. Ponadto, zapoznają się z testem dotyczącym typów osób odchudzających się i dostosowania pomocy do ich potrzeb (do wykorzystania dla klientów).

13:00 – 13:45 Jak leczenie stomatologiczne może poprawić profil i rysy twarzy  (dr Rafał Pomianowski)

Dzięki stomatologii można pozytywnie wpłynąć na profil twarzy, a także znacznie zredukować zmarszczki w dolnej części twarzy. Podczas prezentacji zostaną przedstawione liczne zdjęcia i przykłady kliniczne, obrazujące w jaki sposób leczenie stomatologiczne (leczenie ortodontyczne, protetyczne) wpływa na poprawę rysów twarzy. Prezentacja pozwoli zwrócić uwagę na kompleksowe podejście kosmetologii i stomatologii w poprawie urody pacjentów.

14:00 – 14:30 Nowoczesne systemy edukacyjne w branży fryzjerskiej (Violetta Preuss)

Jak dostosować poziom kształcenia do coraz większych wymagań i potrzeb rynku. Wprowadzanie systemu edukacyjnego dopasowującego się do rosnącej mobilności zawodowej, jak i wzrastających wymagań poziomu usług fryzjerskich.  Na przykładzie Amerykańskiej Szkoły Fryzjerstwa Pivot Point prezentacja kształcenia poszczególnych umiejętności fryzjerskich od podstawowych technik strzyżenia, koloryzacji czy stylizacji po takie umiejętności jak prowadzenie salonu, znajomość technik komunikacyjnych czyli jak zostać menagerem swojego salonu. Prezentacja nowoczesnych metod nauczania od materiałów dydaktycznych do praktycznej nauki zwodu, poprzez wykorzystanie dodatkowych źródeł kształcenia – multimedia, platformy internetowe.

14:45 – 15:15 Jak zwiększyć dochody salonu fryzjerskiego? (Agnieszka Kowalczyk, Telimena Selimi)

Prezentacja dodatkowych usług fryzjerskich jako możliwości na zwiększenie dochodów w salonie bez konieczności zatrudniania nowych pracowników. Dzięki specjalistycznym szkoleniom pracowników i wykorzystaniu istniejącej bazy lokalowej można w znaczny sposób rozszerzyć zakres usług, zwiększyć dochody salonu i jednocześnie poprzez kompleksowość usług przywiązać klientów do salonu. Wśród prezentowanych propozycji znajdują się m.in. przedłużanie włosów (wybór rodzaju i metody aby prowadzić profesjonalne, specjalistyczne usługi tylko w salonie) oraz makijaż serwisowy – idealny sposób na kompleksowość usług, wzrost zadowolenia klienta przy jednoczesnym wzroście dochodów zarówno z zakresu wykonywanej usługi jak i odsprzedaży.

15:30 – 16:30 Fitoterapia w gabinecie kosmetycznym jako skuteczna forma wspomagania problematyki zabiegowej, dodatkowa ścieżka rozwoju zawodowego i finansowego (Joanna Roszyk)

Wielu praktyków od lat pracujących w branży kosmetycznej często spotyka się z narzekaniami klientek na problemy z kondycją skóry, włosów, paznokci, częste infekcje, przewlekły stres i zmęczenie, a nawet stany depresyjne. Jednym z rozwiązań tych problemów jest fitoterapia. Uczestnicy prelekcji uzyskają informacje o nowej dziedzinie błyskawicznie rozwijającej się w przedziale wellness&spa - czym jest fitoterapia, jak można wprowadzić ją do gabinetu kosmetycznego, jakie są korzyści wynikające z poszerzenia usług o fitoterapię oraz jakie są efekty fitoterapii w gabinecie kosmetycznym.

 

POKAZY I ZABIEGI

NIEDZIELA, 21 KWIETNIA 2013

SALA KONFERENCYJNA C

11:00 – 13:00 Pachnący zagajnik – zabieg na twarz i stopy (Izabela Marusa)

Zabieg oparty na naturalnych substancjach mineralnych i pochodzenia roślinnego. Szczególnie duże stężenie aktywnych związków, wchodzących w skład preparatów do zabiegu, ma zasadnicze znaczenie przy odtoksycznianiu tkanek objętych cellulitem, skutkując utratą centymetrów poprzez miejscowe rozgrzanie tkanek i przyspieszenie metabolizmu komórkowego.

13:30 – 16:30 Techniki złuszczania naskórka: kwasy owocowe i peeling ziołowy (Izabela Marusa)

Polski Peeling Ziołowy jest zabiegiem głębokiego złuszczania opartym na składnikach roślinnych pochodzenia polskiego. Jest to zabieg bezpieczny, nie powoduje uczuleń ani bliznowacenia. Nie złuszcza poniżej warstwy podstawnej naskórka. Może być wykorzystywany na skórę twarzy i ciała. Zaletą tego peelingu jest przede wszystkim wszechstronność oraz bardzo konkurencyjna cena. Eksfoliacja za pomocą stężonych kwasów owocowych powoduje głębokie oczyszczanie i odblokowanie porów skóry, jej rewitalizację, odświeżenie i rozjaśnienie. Po zabiegu powstaje nowa, delikatna, gładka i lepiej nawilżona skóra.

UWAGA: ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE. ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA NA BIEŻĄCO AKTUALIZACJI PROGRAMU

  

CENNIK UDZIAŁU W WYKŁADACH KONFERENCJI DNI URODY I SPA

 

Dostępne w biurze targów

W przedsprzedaży*

1 wykład

(nie obejmuje biletu wstępu na targi)

25 zł

20 zł

Karta wstępu(upoważnia do udziału we wszystkich wykładach przez dwa dni targów, jest jednocześnie dwudniowym biletem wstępu na targi)

100 zł

75 zł

 

  Bilety w przedsprzedaży dostępne do 19.04.2013  

Targi

Newsletter

Rezerwacja miejsc

Strona główna | Kontakt | Mapa strony

Copyright © 2007 WIGOR-TARGI.COM Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: realizacja: bobrowski.pl