wigor-targi.comwigor-targi.com

Myszoskoczki

W tym roku Klub Gerbila zaprezentuje myszoskoczki i podzieli się wiedzą na ich temat: 

Myszoskoczki mongolskie to gryzonie pochodzące ze stepów Chin i Mongolii. Należą do gatunków stadnych, silnie terytorialnych, na wolności żyjących w grupach mieszanych. Średnia długość życia wynosi 3 lata.

Doskonale sprawdzają się jako zwierzątka domowe – są niewymagające, łatwe w utrzymaniu, energiczne, łagodne, ciekawskie i co najważniejsze, prowadzą dzienny tryb życia, dzięki czemu idealnie nadają się nawet jako pupile najmłodszych.

Skoczki potrzebują towarzysza tej samej płci, w wyposażeniu ich lokum niedozwolony jest ażur i plastik. Gerbile lubią kopać i drążyć tunele które w naturze służą im za schronienie, więc najlepiej czują się w terrarium lub akwarium z pokrywą z siatki, które umożliwiają wsypanie dużej ilości ściółki.

 Od 2011 roku, w Polsce, kilkunastu hodowców i miłośników myszoskoczków, bierze czynny udział w szerzeniu wiedzy na temat tego jeszcze niezbyt popularnego gatunku. Dzięki temu powstał KLUB GERBILA, czyli nieformalna grupa zapaleńców pomagających w rozwoju hodowli skoczków, zarówno w Polsce, jak i w krajach sąsiedzkich.

Naszym celem jest promowanie tych sympatycznych, ciekawych zwierzątek, które mogą stanowić alternatywę dla bardziej popularnych gryzoni. Dokładamy wszelkich starań by utrzymać dobre praktyki w chowie i hodowli poprzez unikanie inbredu, wymianę informacji o ewentualnych chorobach dziedzicznych, zapewnianie doskonałych warunków bytowych oraz przede wszystkim, edukowanie szerokiego grona miłośników zwierząt na temat gerbili.

Targi

Newsletter

Rezerwacja miejsc

Strona główna | Kontakt | Mapa strony

Copyright © 2007 WIGOR-TARGI.COM Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: realizacja: bobrowski.pl