wigor-targi.comwigor-targi.com

Wystawa Rasowych Świnek Morskich

POLSKI KLUB RASOWYCH ŚWINEK MORSKICH
„CAVIES CLUB OF POLAND”

 

 to pierwsze w Polsce stowarzyszenie
zrzeszające miłośników i hodowców hobbystów
rasowych świnek morskich. Działamy od 2006 r.
***
Gdzieś, kiedyś, ktoś zobaczył nie wiadomo dokładnie co, ale się ruszało i miało długie włosy…. Piękny włos w różnych odmianach kolorystycznych spod których wystawał nosek,  a pomiędzy kosmykami prześwitywały dwa czarne koraliki oczu. Było małe i wydawało dźwięki jak mały prosiaczek – prosiaczek ?!?  Taaaak, to była długowłosa świnka morska i w dodatku rasowa – Peruwianka! Takie były pierwsze wrażenia po zobaczeniu rasowych świnek morskich na zagranicznej wystawie, gdzie prezentowanych było kilka ras tych sympatycznych gryzoni. Dzięki temu na przełomie 2004/05 roku pojawiły się w Polsce pierwsze rasowe świnki. Pomysł na stowarzyszenie „Cavies club of Poland” wyszedł od pasjonatów, którzy zakochali się  w tych zwierzętach i postanowili założyć hodowle. I choć nazwa klubu wskazuje na szczególne zainteresowanie świnkami rasowymi, bliska jest nam  troska o wszystkie świnki morskie bez względu na pochodzenie. Stawiamy sobie za cel przybliżenie wiedzy na temat tych zwierząt, ich właściwej diety i pielęgnacji poprzez publikacje, wystawy i pokazy.
Aktualnie w naszym klubie działa ok. 50 aktywnych hodowli, a ponad 40% z nich czynnie uczestniczy w organizowanych wystawach krajowych i zagranicznych. Staramy się aby przynajmniej raz na kwartał odbywały się wystawy z udziałem sędziów i hodowców  z zagranicy /Czechy, Słowacja, Szwecja, Anglia, Niemcy, Rosja, Węgry/. Od maja 2009 r. Cavies Club of Poland jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Hodowców Drobiu, Gołębi, Ptaków Ozdobnych, Królików i Świnek Morskich - Entente Européenne (EE), dzięki czemu uczestniczymy europejskich wystawach, a nasi sędziowie korzystają z organizowanych seminariów.
Zapraszamy do obejrzenia naszych pupili i do rozmowy z hodowcami podczas weekendowej wystawy, którą sędziować będzie węgierski sędzia Istvan Siklosi. Zachęcamy dzieci do wspólnej zabawy poprzez organizowany konkurs na najładniejszą świnkę domową a dla tych którzy nie mają zwierzątek planujemy konkurs rysunkowy na zwierzaki z ich marzeń /więcej informacji na stronie klubowej/.
Znajdziesz nas na www.ccpklub.pl
i na Facebook’u

Targi

Newsletter

Rezerwacja miejsc

Strona główna | Kontakt | Mapa strony

Copyright © 2007 WIGOR-TARGI.COM Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: realizacja: bobrowski.pl