wigor-targi.comwigor-targi.com

Atrakcje - Kiermaszowa Scena

 KIERMASZ ŻYWNOŚCI EKOLOGICZNEJ I PRODUKTÓW REGIONALNYCH -

PROGRAM WYSTĘPÓW

SOBOTA, 12 maja

11:00 – 12:00      „LISTEK KONICZYNY”  Zespół Folklorystyczny z Mietkowa

12:30 – 13:30      „SYCOWIACY”  Zespół Folklorystyczny z Sycowa
 
14:00 – 14:30      Wręczenie certyfikatów członkowskich w regionalnej
                          Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska          
                          Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
 
15:00 – 15:30      Marcin Malinowski – solista
 
16:00 – 17:00      „LESZCZYNKI”  Zespół Ludowy z Dobroszyc
 
NIEDZIELA, 13 maja
 
11:00 – 13:00      „STRZESZOWIANKI”  - Zespół Ludowy ze Strzeszowa
 
13:30 – 14:00      Występ młodych artystów ze Studia Artystycznego 
                          SYJUD:
       
                                   Karolina Machalica
                          Julia Kazalska
                          Arkadiusz Kołodziejczyk
                          Renata Becla
                          Joanna Staniewska
                           Kamila Olejnik
  
14:30 – 16:00      „ŚWITEZIANIE” - Zespół Ludowy z Jelcza - Laskowic
 
16:30 – 17:00      Solistki z MDK Śródmieście we Wrocławiu:
                          Małgorzata Wilk
                          Patrycja Dymnicka
                          Aleksandra Seredyńska
 
*****************
Nasi artyści:

Gminny Zespół Ludowy "LESZCZYNKI" działa od 1996 r. pod kierunkiem p. Urszuli Maleszki, którą cechuje wyjątkowe zaangażowanie w sprawy zespołu. Dzięki niej zespół uświetniał swoimi występami tak znamienite uroczystości jak Dożynki Wojewódzkie oraz Dożynki Prezydenckie w Spale. Zespół zawsze śpiewa podczas imprez organizowanych przez GCK w Dobroszycach i uczestniczy w konkursach oraz przeglądach twórczości ludowej (w Mietkowie, Sobótce, Oleśnicy, Cieszkowie, Stolcu, Dzierżoniowie). Największe sukcesy zespołu to IV miejsce dla pani Urszuli Maleszki oraz zespołu podczas "Ogólnopolskiego wyboru gospodyni 2002" w Racławicach, I miejsce podczas "Darcia pierza" w 2000 r. w Wołowie, II miejsce w konkursie "Piosenka wielkanocna o jajach" organizowane przez Polskie Radio Wrocław-audycja "Kultura przy gościńcu".
Zespół Leszczynki jako pierwszy amatorski zespół ludowy na Dolnym Śląsku wydał swoje piosenki na płycie, z inicjatywy Polskiego Radia Wrocław. Zespół koncertował na Ukrainie, w Niemczech oraz na Litwie.

Zespół „Strzeszowianki” powstał w roku 1997 z inicjatywy pana sołtysa Bronisława Stawińskiego. Działa przy Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej. Jego członkiniami są głównie panie należące do Koła Gospodyń Wiejskich w Strzeszowie pod przewodnictwem Pani  Ewy Dorosz.
W swoim bogatym repertuarze posiada przyśpiewki, pieśni ludowe, utwory patriotyczne i religijne. W roku 2006 brał udział w edycji Przebojów Ludowych Polskiego Radia Wrocław. Obecnie bierze czynny udział w wielu wystawach m.in. stołów wielkanocnych i wigilijnych oraz podczas kiermaszów na terenie całego kraju odnosząc sukcesy. Solistka i gawędziarka zespołu pani Stanisława Górka uatrakcyjnia własnymi skeczami każdy występ zespołu.
W roku 2008 została wydana płyta z utworami ludowymi. Zespół  prowadził p. Jerzy Kowalczyk, Dariusz Banaszczyk, a od roku 2007 do 2011 kierownikiem artystycznym zespołu był Witold Garecki.

Zespół Ludowy "Sycowiacy". Zespół działający przy Centrum Kultury od 15 lat. Kierownikiem artystycznym jest Kazimierz Cichoń. Popularyzuje i promuje dolnośląski folklor i twórczość ludową. Występował na Ukrainie w czasie Dni Kultury Polskiej w Berdyczowie, w Niemczech w partnerskim mieście MALSCH, w programie TVP 2 z obrzędem Wiejskie Wesele, na rynku w Krakowie, na Podhalu, w Filharmonii we Wrocławiu, w powiecie oleśnickim w różnych miejscowościach i miasteczkach oraz w Gminie Syców. Zdobył wiele nagród i wyróżnień w konkursach na etapie wojewódzkim, powiatowym i regionalnym.
Zespół skupia 18 osób w tym muzyków grających na bębnie, trąbce i akordeonie. Zespół przez swoją długoletnia i konsekwentną działalność przyczynia się do rozbudzania tożsamości mieszkańców naszej małej ojczyzny. W roku 2010 Kierownik artystyczny Pan Kazimierz Cichoń otrzymał - Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - „ Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Na początku roku członkowie zespołu otrzymali stroje ludowe dolnośląskie - rozbarskie w ramach małych projektów LGD Dobra Widawa, w których się teraz prezentują. Wykonają utwory ludowe i biesiadne z naszego regionu.

Zespół Ludowy "Listek Koniczyny" pracuje od 1990 roku. W okresie swojej wieloletniej działalności brał udział w różnych przeglądach i imprezach okolicznościowych zdobywając czołowe miejsca, wyróżnienia i nagrody. Powstał z inicjatywy Pani Heleny Kardas. Obecnie zespół prowadzi instruktor Przemysław Dudek. Zespół bardzo aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Gminy Mietków uczestnicząc w imprezach lokalnych organizowanych przez GOK w Mietkowie jak i okoliczne sołectwa. W roku 2009 zespół nagrał swoją pierwszą płytę.
Zespół bierze udział we wszelkiego rodzaju przeglądach i konkursach, ostatnie osiągnięcia to :
• II miejsce w IX Festiwalu Pieśni Patriotycznej Żarów 2007r.
• II miejsce w Przeglądzie Zespołów Ludowych Stypułów 2007 r.
• wyróżnienie na Przeglądzie Zespołów ludowych w Pustkowie Żurawskim.
• Wiosenne Śpiewanie Seniorów-Przegląd Pieśni Ludowej i Biesiadnej- Żarów 16.05.2009 r.
• Przegląd Zespołów Śpiewaczych Pustkowo na Ludowo czyli wiejskie wesele – 13.06.2009 r.
• Sobótka  - Pod Ślężą Spiewanie 20.06.200926.09.09.
• wyjazd do Żarowa na Dzień seniora
• 11.11.09 wyjazd na Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej do Żarowa
Zespół brał udział w edycji “Jesień – zima 2009-2010” Listy ludowych przebojów Polskiego Radia Wrocław.

Serdecznie zapraszamy na występy!

 

Targi

Newsletter

Rezerwacja miejsc

Strona główna | Kontakt | Mapa strony

Copyright © 2007 WIGOR-TARGI.COM Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: realizacja: bobrowski.pl